Realizacja zapowiedzi wyborczych: Budowa ulicy Parkowej i odcinka ul. Miłocińskiej w Rzeszowie

Zarówno ul. Parkowa, jak i odcinek ul. Miłocińskiej są obecnie w trakcie budowy. Realizacja tych kluczowych inwestycji drogowych umożliwi lokalnym mieszkańcom wygodne poruszanie się po terenie osiedla domów jednorodzinnych.

Właśnie na rozbudowę ulicy Parkowej na terenie osiedla Miłocin w Rzeszowie zdecydował się burmistrz Konrad Fijołek. Było to jedno z jego głównych postulatów podczas ostatniej kampanii wyborczej.

Jak informuje sam Prezydent Rzeszowa, prace przy pierwszym etapie inwestycji, które rozpoczęły się w 2022 roku, już dobiegły końca. W ramach tego etapu powstał blisko 800-metrowy fragment ulicy Parkowej, rozciągający się od skrzyżowania z ulicą Tarnowską. Wykonanie tej części projektu pochłonęło 5,2 miliona złotych. Obecnie prace inwestycyjne przeniosły się na drugi etap, który ma zostać ukończony pod koniec października.

Wykonawcy zakończyli już prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej na obu ulicach. Prace przy modernizacji sieci elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej są na ukończeniu. Paralelnie do prac przy tych inwestycjach prowadzone są prace związane z przebudową infrastruktury gazowej i wodociągowej.

Na ulicy Parkowej wykonawcy przystąpili do stabilizacji gruntu pod przyszłą jezdnię oraz położyli warstwę kruszywa. Obecnie na tym odcinku prowadzone są prace brukarskie, które obejmują wykonanie chodnika oraz przygotowanie podłoża pod chodnik i ścieżkę rowerową.