W sobotni wieczór Teatr Przedmieście zaprasza na niezwykłe wydarzenie, które przeniesie uczestników w czasie do Rzeszowa sprzed wieku. Spektakl oparty na fragmencie poematu Rajsze, autorstwa poety Berisza Weinsteina, będzie okazją do zanurzenia się w klimacie tamtych lat i poznania bogatej historii miasta.
Podróż do przeszłości pełna emocji
Na scenie zaprezentują się artyści, którzy w umiejętny sposób opowiedzą historię zawartą w poemacie. Urokliwa opowieść, napisana w języku jidysz, przybliży widzom nie tylko dawny Rzeszów, ale także emocje i doświadczenia jego mieszkańców. Aby w pełni oddać atmosferę tamtych czasów, wydarzenie wzbogacone będzie o muzykę na żywo.
Dostępność i komfort dla każdego widza
Organizatorzy zadbali również o to, aby spektakl był dostępny dla wszystkich. Przewidziano tłumaczenie na język migowy, co umożliwi udział osobom z różnymi potrzebami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja, aby zapewnić sobie miejsce.
Gdzie i kiedy?
Spektakl odbędzie się w Teatrze Przedmieście, mieszczącym się przy ulicy Reformackiej 4. Początek zaplanowano na godzinę 19:00. Współorganizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Rajsze, które serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na tę wyjątkową podróż do przeszłości.
Nie przegap tej okazji, by doświadczyć historii na żywo i przenieść się w czasie do dawnego Rzeszowa. Teatr Przedmieście czeka na Ciebie w sobotni wieczór.
Źródło: facebook.com/Rzeszow.stolica.innowacji
