Luty 2025 okazał się być miesiącem przełomowym dla lotniska Rzeszów – Jasionka, które zanotowało rekordową liczbę ponad 68 tysięcy podróżnych. Jest to wynik o 10 procent lepszy w porównaniu do poprzedniego rekordu, który wynosił 62,3 tysiąca osób i został ustanowiony w 2024 roku.
Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, wyraził swoją wdzięczność do pasażerów za ich zaufanie i korzystanie z oferty lotniska. Wyraził również nadzieję, że następne miesiące przyniosą podobne rezultaty oraz będą zgodne z przewidywaniami zarządu portu.
Z analizy najpopularniejszych celów podróży wynika, że pasażerowie najchętniej wybierali Londyn, Warszawę, Monachium, Sharm El Sheikh i Manchester w lutym.
Od początku obecnego roku usługami lotniska Rzeszów-Jasionka skorzystało już blisko 136 tysięcy pasażerów. W sezonie letnim, rozpoczynającym się 30 marca, podkarpacki port lotniczy zaplanował ofertę obejmującą rekordową liczbę 32 kierunków w 16 różnych krajach. Lotnisko oferuje zarówno nowe destynacje, takie jak Malta i Agadir, jak i połączenia z powrotem do sieci – Korfu, Djerbę i Monastyr.