Inicjatywa ,,Przegonić Pandemię”

Jednym z projektów zgłoszonych do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego w Rzeszowie jest pomysł instruktora tańca, Michała Samborskiego. Nosi on intrygującą nazwę ,,Przegonić pandemię”. Akcja miałaby się odbyć na rzeszowskich bulwarach.

Na czym polega inicjatywa?

,,Przegonić pandemię” to projekt imprezy plenerowej, która miałaby odbyć się w wakacje 2021 roku. Przez cały dzień w miejscu akcji byłyby przygotowane przeróżne atrakcje dla najmłodszych gości. Wieczorem na scenie wystąpiliby artyści, którzy ucierpieli z powodu ograniczeń związanych z pandemią. Michał Samborski już raz złożył projekt do Budżetu Obywatelskiego. Udało mu się uzbierać wystarczającą ilość głosów, aby zorganizować RzeszOFF Street Dance Festival.

Czy imprezę będzie można zorganizować w dobie pandemii?

Organizator podkreśla, że przedsięwzięcie ma odbyć się z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego jakich wymaga stan epidemii. Zauważa również, że tego typu inicjatywę można zrealizować w 1,5 miesiąca, dlatego wszystko będzie można ustalać na bieżąco, wraz ze stanem sytuacji epidemiologicznej w Polsce.