Największy bęben świata rozbrzmiał w Rzeszowie

Mało kto wie, że największy bęben świata pochodzi z Polski. Jego twórcą jest Ryszard Bazarnik, który w 2004 roku zbudował największy bęben świata o średnicy 10 metrów w Ostródzie. Dzięki tak dużemu rozmiarowi bębna, jednocześnie bez żadnego problemu może na nim grać aż około 150 osób.

O największym bębnie świata, który pojawił się w Rzeszowie

Gigantyczny instrument w postaci bębna pojawił się ostatnio w Rzeszowie. Ten wyjątkowy bęben o średnicy membrany wynoszącej aż 10 metrów sam w sobie waży mniej więcej 1,5 tony. W ostatnich dniach w Rzeszowie zagrało na nim kilkadziesiąt osób. Perkusiści jednocześnie grali na nim w ostatnim czasie, gdy bęben znajdował się niedaleko multimedialnej fontanny w mieście Rzeszów. Na pewno była to spora przygoda dla wszystkich perkusistów, którzy mogli tego dnia zagrać w ilości kilkudziesięciu osób właśnie w Rzeszowie.

Wpis największego bębna świata w Księdze Rekordów Guinnessa

Oczywiście największy bęben świata wykorzystywany jest na wiele różnych sposobów. Jak twierdzi sam twórca bębna, a więc Ryszard Bazarnik, on sam spędził przy nim naprawdę sporo czasu i to zarówno podczas jego tworzenia, jak i już po jego skończeniu wiązał z nim sporą część swojego życia. Bęben został również umieszczony w Księdze Rekordów Guinnessa. Wszystko za sprawą tego, że jest to największy bęben świata, jak i z powodu tego, że jednocześnie grało na nim blisko 300 osób. To naprawdę fenomenalny wynik, który na pewno przez długi czas będzie ciężko pobić – no chyba, że ktoś stworzy jeszcze większy instrument muzyczny tego typu.