Spacerujące kozy po ulicach Rzeszowa

Nieopodal szpitala przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie pojawiły się kozy. Niecodzienna sytuacja zdziwiła przechodniów i personel szpitala. Kozy pojawiły się na mieście we wtorek, dnia 3 stycznia. Szybko interweniował jednak personel medyczny, dzięki czemu kozy bezpiecznie wróciły do właścicielki.

Kozy wybrały się na spacer po Rzeszowie

Na ulicach Rzeszowa już wcześniej wielokrotnie można było zauważyć spacerującą dziką zwierzynę. Teraz jednak po raz pierwszy zauważono na mieście kozy. Informacje o kozach w mieście otrzymywała Straż Miejska w Rzeszowie i to od samego wtorkowego poranka. Pierwsze telefony pojawiły się już około 6:00 nad ranem. Kozy poruszały się m.in. ulicą Wiktora, a także ulicą Lwowską.

W pewnym momencie personel medyczny placówki szpitalnej przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie zauważył przemieszczające się kozy. Medycy od razu zainterweniowali i przywiązali kozy do ogrodzenia. Z kolei strażnicy miejscy wezwali weterynarzy. Następnie kozy przetransportowano do gospodarstwa domowego na Słocinie, aby przechować je aż do momentu odnalezienia właściciela zwierząt. To udało się jeszcze tego samego dnia, ponieważ około 15:00 do Straży Miejskiej w Rzeszowie zadzwoniła kobieta mówiąc, że przez przypadek kozy wymknęły jej się z gospodarstwa. Kozy zostały odebrane przez właścicielkę oraz będącego wraz z nią weterynarza.