Co w końcu będzie z komunistycznym pomnikiem w Rzeszowie? PiS żąda jego zburzenia

W dalszym ciągu trwają dyskusje i spory na temat symbolu Rzeszowa, a więc Pomnika Czynu Rewolucyjnego. Kto ma jakie zdanie na temat pomnika? Za jego usunięciem jest m.in. marszałek województwa podkarpackiego, a więc Władysław Oryla. Z kolei prezydent miasta Rzeszów, a więc Konrad Fijołek, a także przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, są za jego zachowaniem.

Informacje na temat Pomnika Czynu Rewolucyjnego

Zdaniem polityków PiS-u pomnik, który znajduje się w centrum Rzeszowa i jest jego symbolem, przyczynia się do propagowania komunizmu. Ich zdaniem pomnik ten powinien zostać jak najszybciej usunięty z miasta. Swoją argumentację, aby pomnik został usunięty, wystosował także IPN. Z kolei prezydent miasta Rzeszów Konrad Fijołek opowiada się za zachowaniem tego rzeszowskiego symbolu. Jak zaznacza prezydent, pomnik ten jest symbolem, który pozwala rozpoznać miasto, ponieważ jest charakterystycznym elementem przestrzeni miasta. Swoje zdanie w tym temacie wystosowali także lokalni politycy Platformy Obywatelskiej, którzy zdecydowanie przeciwstawiają się wszelkim pomysłom, których celem jest zburzenie rzeszowskiego Pomnika Czynu Rewolucyjnego.

Na ten moment wciąż nie podjęto ostatecznej decyzji w temacie Pomnika Czynu Rewolucyjnego i na ostateczną decyzję wciąż musimy poczekać.