Nowa atrakcja w mieście. Nad Wisłokiem powstanie ogród deszczowy

Już w tym roku mieszkańcy Rzeszowa oraz turyści będą mogli cieszyć się z nowej atrakcji w mieście. Mowa o ogrodzie deszczowym, który powstanie nad Wisłokiem. Dokładnie będzie się on mieścić na terenach rekreacyjnych, niedaleko Lisiej Góry.

Nowa atrakcja w Rzeszowie pomoże również odwodnić okoliczne miejsca

Atrakcje, która powstanie nad Wisłokiem jest w pełni przemyślana, ponieważ będzie nie tylko nową atrakcją dla turystów i mieszkańców, ale pozwoli również odwodnić miejsca, w których nadmiernie zbiera się deszczówka. Nadmiar deszczówki nad Wisłokiem, niedaleko Lisiej Góry bardzo często gromadzi się i tworzy kałuże i tereny podmokłe. Inwestycja związana z ogrodem deszczowym ma ten problem chociaż w małej części rozwiązać.

Według wstępnych informacji wiadomo, że ogród deszczowy składać będzie się z około 1700 roślin. Za projekt tej inwestycji odpowiedzialny jest Zarząd Zieleni Miejskiej. Flora ogrodu składać będzie się przede wszystkim z organizmów, które są odporne za zalewanie w przypadku wystąpienia bardzo mocno ulewnych deszczy, jak i odporne na występujące czasami w Polsce długie okresy suszy.

Wiadomo, że obecnie trwa procedura wyboru wykonawcy tej inwestycji. Urząd Miasta Rzeszów poinformował, że jeszcze w kwietniu powinniśmy poznać wykonawcę. Dodajmy, że ogród deszczowy będzie miał powstać w ciągu 3 miesięcy od momentu podpisania umowy.