Szybsze niż planowano zakończenie inwestycji na ulicy Myśliwskiej

Inwestycja w przebudowę przejazdu kolejowego na ulicy Myśliwskiej została ukończona wcześniej niż się spodziewano, co jest dużym sukcesem. Prace te były elementem większego projektu, który obejmował rozbudowę około jednego kilometra ulicy Warszawskiej. Po zrealizowaniu założeń, ulica będzie miała cztery pasy ruchu, nowoczesne chodniki i ścieżki rowerowe, oprócz tego docelowo zostanie zamontowane oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa.

Prace rozwojowe przy przejeździe kolejowym na wspomnianej ulicy Myśliwskiej ruszyły 5 czerwca. Od tego momentu mieszkańcy osiedli Pogwizdów Nowy i Miłocin Świętego Huberta zmuszeni byli korzystać z wyznaczonych objazdów. Główne zadania robotników obejmowały wykonanie urządzeń do sterowania ruchem kolejowym, poszerzenie przejazdu kolejowego poprzez przebudowę przepustu, jak również odbudowę konstrukcji drogowej.

Na początku zakładano, że prace potrwają do 20 czerwca, jednak zakończyły się one znacznie szybciej. Od dzisiejszego dnia kierowcy mogą ponownie korzystać z przejazdu na ulicy Myśliwskiej. Natomiast autobusy miejskie wrócą na swoje standardowe trasy od najbliższej soboty.