Policja intensyfikuje kontrole trzeźwości kierowców na regionalnych drogach

Podczas weekendu, obejmującego sobotę i niedzielę, funkcjonariusze policji w naszym regionie przeprowadzili liczne kontrole drogowe, skoncentrowane na wykrywaniu przypadków prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. W wyniku tych działań okazało się, że spośród zbadanych, aż 57 kierowców siedziało za kierownicą po spożyciu alkoholu. Z tej liczby, 30 osób zostanie teraz wezwanych do odpowiedzi za popełnione przestępstwo, natomiast reszta odpowie za mniejsze wykroczenia.

Kontrole były realizowane przez policjantów ruchu drogowego, którzy stali na straży porządku w specjalnie wyznaczonych punktach kontrolnych rozsianych po całym województwie. W ramach swojego zadania, sprawdzono stan trzeźwości blisko 18 tysięcy kierujących pojazdami.

Policja apeluje do społeczeństwa o współpracę i proaktywne działanie w walce z pijanymi kierowcami. Jeżeli zauważasz osobę pod wpływem alkoholu próbującą prowadzić pojazd, nie pozwól jej na to! Dzięki twojej interwencji możesz ocalić życie nie tylko jej, ale także innych uczestników ruchu drogowego, których mogłaby spotkać na swoje drodze – przekonują funkcjonariusze.