Wielki jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej i Orkiestry Dętej w Dylągówce

Jubileusz 150 lat funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej oraz stulecie istnienia Orkiestry Dętej OSP – to wydarzenia, które zostały uroczyście uczczone 22 lipca w małopolskiej miejscowości Dylągówka. Na te niezwykłe okazje zorganizowano serię wydarzeń, zapewniając mieszkańcom oraz przybyłym gościom mnóstwo atrakcji.

Oficjalne obchody rozpoczęły się od mszy świętej, która odbyła się w miejscowym kościele parafialnym. Po nabożeństwie, uczestnicy uroczystości udali się w procesji na boisko sportowe, znajdujące się przy Szkole Podstawowej, noszącej imię Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie miało miejsce ceremonialne zgromadzenie.

Reasumując, jest znaczące, że honorowy patronat nad tymi wyjątkowymi obchodami objął sam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Co więcej, dla realizacji tego imponującego wydarzenia wsparcie finansowe udzieliły dwie prominentne fundacje – Fundacja Orlen oraz Fundacja PGE.

Dopełnieniem tych niezapomnianych uroczystości był Jubileuszowy Koncert Orkiestry Dętej OSP. Jego muzyka rozbrzmiewała echem wśród mieszkańców Dylągówki, tworząc atmosferę radości i dumy z osiągnięć lokalnej Straży Pożarnej oraz Orkiestry.