Spotkanie z secesją: Kuratorskie zwiedzanie wystawy w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

30 lipca, w samo południe, zaplanowane jest wyjątkowe spotkanie z secesją. O godzinie 14.30 w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji „Secesja – stylowa jedność sztuk”. Wstęp na to wydarzenie kosztuje 10 złotych od osoby.

Ekspozycja, którą można podziwiać podczas zwiedzania, składa się z ponad dwustu dzieł sztuki inspirowanych stylem secesyjnym. Dzieła te pochodzą z różnych dziedzin artystycznych, co dodaje ekspozycji unikalnego charakteru.

Karolina Pękala, reprezentująca Dział Edukacji, Promocji i Cyfryzacji w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, podkreśla wartość prezentowanej kolekcji. Zwraca ona szczególną uwagę na kilkadziesiąt eksponatów pochodzących z prywatnych zbiorów z różnych europejskich krajów. Ta część ekspozycji obejmuje unikalne egzemplarze szkła, które pochodzą z najważniejszych ośrodków artystycznych Europy.

O eksponatach tych mówi się, że stanowią one serce tej precyzyjnie skomponowanej kolekcji. Są one nie tylko niezwykle piękne, ale przede wszystkim mają ogromną wartość artystyczną i historyczną. Ich obecność na wystawie jest dowodem na staranne budowanie tej unikalnej, secesyjnej kolekcji.