Warsztaty rodzinne w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie: „Secesja – szklane dzieła sztuki”

Doświadczenie twórczych procesów sztuki secesji jest możliwe dzięki warsztatom rodzinnych zorganizowanym przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Pragnący odkryć piękno malowania na szkle, mają niepowtarzalną okazję do próby swoich umiejętności podczas najbliższej niedzieli, 23 lipca. Zwiedzanie z kuratorem zaplanowane jest od godziny 14.30, co pozwoli uczestnikom na dogłębne zrozumienie wystawionych dzieł.

Maria Stopyra, kurator wystawy, podkreśla unikalny charakter ekspozycji. Wyróżniają ją przede wszystkim różnorodność tematyczna oraz udział znakomitych artystów i ich niezwykłych dzieł. Jest to bowiem pokaz, który skupia muzealia reprezentujące sztukę secesji z różnych zakątków Europy.

Dzieła prezentowane na wystawie dotarły do Rzeszowa dzięki współpracy z wieloma instytucjami kulturalnymi. Zostały one wypożyczone z dwunastu polskich muzeów, a także z takich krajów jak Szwecja, Dania, Francja, Niemcy, Czechy i Węgry. Dodatkowo, ekspozycję uzupełniają dzieła ze dwóch prywatnych kolekcji, co jeszcze bardziej podkreśla jej wyjątkowy charakter.