11. Bieg Niepodległości w Rzeszowie z akcją charytatywną "Biegnę dla Filipa"

Przygotowania do 11. Biegu Niepodległości, który odbędzie się w Rzeszowie, w sobotę 11 listopada, są w pełnym toku. Wydarzenie cieszy się sporą popularnością – zgłosiło się już ponad 2100 osób pragnących wziąć udział w biegu. Współorganizatorami imprezy są PKO Bank Polski oraz Miasto Rzeszów. Dodatkowo, w ramach biegu zorganizowana zostanie akcja charytatywna „Biegnę dla Filipa”. Celem jest zebranie środków na wsparcie 12-letniego chłopca, urodzonego z całą gamą wad wrodzonych.

Punkt startowy i metę biegu zaplanowano na rynku w Rzeszowie. Oficjalny początek zawodów, poprzedzony odśpiewaniem hymnu narodowego, zaplanowano na godzinę 11:11. W trakcie biegu uczestnicy, za sprawą specjalnie przygotowanych białych i czerwonych koszulek startowych, tworzyć będą „żywą” flagę.

Akcja charytatywna „Biegnę dla…” towarzysząca tegorocznemu Biegowi Niepodległości ma na celu pomoc 12-letniemu Filipowi. Chłopiec cierpi na liczne wady wrodzone, takie jak wada rdzenia kręgowego, zakotwiczenie rdzenia, asymetria długości kończyn dolnych oraz deformacja stopy. Filip potrzebuje operacji prawej nogi oraz stałej rehabilitacji. Jest podopiecznym Fundacji Siepomaga. Uczestnicy biegu mogą wesprzeć akcję przypinając do koszulki specjalne identyfikatory. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz Filipa. Identyfikatory będą dostępne do odbioru w biurze zawodów.