Ukończono modernizację jednego z segmentów ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie

Modernizacja kolejnego fragmentu ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie została zakończona. Jezdnia była rozszerzona, aby umożliwić przepływ dwóch pasów ruchu, dodatkowo powstał chodnik i instalacja oświetleniowa została wymieniona na nową.

Zgodnie z informacjami udzielonymi w środę przez Artura Gernanda, przedstawiciela kancelarii prezydenta Rzeszowa, projekt ten obejmował część drogi między dojazdem do ronda noszącego imię Tomasza Stańki a fragmentem drogi, który poprzednio przebudowano i prowadzi do ulicy Strzelniczej. Zmiany obejmowały rozszerzenie jezdni do sześciu metrów. Gernand podkreślił, że dzięki tej modyfikacji istnieją teraz dwa pasy ruchu na tym odcinku. Przed przebudową, szerokość drogi na tym segmencie wynosiła tylko od 4 do 4,5 metra, co powodowało problemy dla kierowców.

Poza tym, wzdłuż drogi został wybudowany chodnik, a deszczówka przepływająca przez rowy będzie teraz skierowana do nowo utworzonej sieci kanalizacyjnej. Modernizacja obejmowała również wymianę oświetlenia. W ramach projektu, najwięcej funduszy pochłonęła wymiana gruntu. Z powodu obciążeń, konieczne było zwiększenie nośności drogi.