Znów na ulicach Rzeszowa: "Autobus ciepła" wraca do akcji z gorącymi posiłkami dla potrzebujących

W środku tygodnia, autobus o kryptonimie „Autobus ciepła” ponownie ruszył na rzeszowskie ulice. Inicjatorem ponownego pojawienia się tego pojazdu jest Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta współpracujące z lokalnym samorządem miejskim. W specjalnie przystosowanym autobusie ludzie borykający się z problemem bezdomności, czy też znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, mają okazję skonsumować gorący posiłek.

Jak informuje miasto, „Autobus ciepła” rozpoczął swoje kursy po Rzeszowie po raz pierwszy w połowie listopada 2021 roku. W ten środowy dzień, po raz trzeci wyruszył na swoją trasę, mającą na celu dostarczenie gorącej zupy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Ta mobilna jadłodajnia to istotne wsparcie dla osób dotkniętych problemem ubóstwa i bezdomności, zwłaszcza gdy nadejdą chłodne miesiące jesieni i zimy, a dotarcie do stacjonarnych punktów z posiłkami staje się wyzwaniem.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, podkreślił znaczenie takiej akcji podczas jej oficjalnego startu. „To bardzo istotne, aby potrzebujące osoby otrzymały pomoc, a ciepły posiłek to podstawa, szczególnie w trudnym, zimowym czasie” – mówił na ten temat.

„Autobus ciepła” z gorącymi posiłkami przygotowanymi przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta będzie realizował swoje trasy od poniedziałku do piątku. Co dzień zatrzyma się w czterech wyznaczonych punktach: o 10:30 na parkingu przy Zarządzie Transportu Miejskiego na ul. Trembeckiego 3; o 11:50 na parkingu koło kościoła Matki Bożej Różańcowej przy ul. Orla 17; o 13:10 przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu; oraz o 14:30 na parkingu w pobliżu Parku Papieskiego.