W Rzeszowie planują zaoszczędzić na świątecznych dekoracjach

W mieście Rzeszów intensywnie przygotowują się do włączenia świątecznej iluminacji. Całkowity koszt tych działań wyniesie ponad 530 tysięcy złotych.

W tym roku, jednakże, nie wszystkie zakątki Rzeszowa będą udekorowane wesołymi świątecznymi światełkami. Decyzja ta wynika z konieczności oszczędzania. W porównaniu z poprzednimi latami, liczba świątecznych światełek będzie znacznie mniejsza – rok temu było ich aż 470, podczas gdy w tym roku początkowy plan zakładał jedynie 103 światełka, które miałyby być rozlokowane tylko w centrum miasta.

Miasto Rzeszów zdecydowało się przeznaczyć na ozdoby świąteczne 700 tysięcy złotych, co stanowi połowę mniej niż suma wydana rok wcześniej. Na przetarg zgłosiło się pięć firm. Z wyboru rzeszowskiego samorządu padło na firmę Adal z Kozich Głów, która zaoferowała swoje usługi za 479 453 złote.

Miasto zapowiedziało również, że część zaoszczędzonych funduszy zostanie spożytkowana na dodatkowe dekoracje. – Będziemy mieli ponad 40 dodatkowych ozdób, które rozlokowane będą na czterech głównych ulicach: Sokoła, Mickiewicza, Jagiellońskiej (od 3 Maja do Lisa Kuli) i Słowackiego. Za te dodatkowe ozdoby zapłacimy ponad 50 tysięcy złotych – powiedział Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.