Prezentacja filmu "Sowieckie przystanki autobusowe" w ramach projektu Kino o Fotografii 2023 / VOL.2

Szykuje się ciekawe wydarzenie dla miłośników zdjęć i kina. Już w najbliższą sobotę, 9 grudnia 2023 roku, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza na bezpłatny pokaz filmowy. Wydarzenie to jest częścią projektu Kino o Fotografii 2023 / VOL.2, a podczas niego zostanie wyświetlony film „Sowieckie przystanki autobusowe”.

Projekcja filmu jest elementem większego przedsięwzięcia – „Patrz! Szeroko – V Rzeszowski Weekend Fotografii”, w ramach którego odbywa się cykl Kino o Fotografii 2023 / VOL.2. Film zatytułowany „Sowieckie przystanki autobusowe” to efekt siedmioletniej pracy nad nim. W centrum uwagi jest kanadyjski fotograf Christopher Herwig, który specjalizował się w dokumentowaniu sowieckich przystanków autobusowych.

Film nie tylko ukazuje fotografie tych niezwykłych miejsc, ale również opowiada historię ich powstania, dzięki rozmowom z twórcami. Przystanki te są teraz często kojarzone z przeszłością, zaniedbane i postrzegane jako kurioza. Jednak Herwig docenia ich unikalność i twierdzi, że stanowią jedną z największych i najbardziej różnorodnych kolekcji architektonicznych na świecie. Artysta spędził 20 lat dokumentując te przystanki i zbierając z nimi związane historie.