Profesor Jacek Strojny nominowany na prezydenta Rzeszowa przez stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa

Zarząd stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa, bez sprzeciwu ze strony jakiegokolwiek członka, wyznaczył Jacka Strojnego, 46-letniego profesora z Politechniki Rzeszowskiej, jako swojego kandydata na stanowisko prezydenta miasta Rzeszów. Profesor Strojny zdobył szerokie uznanie wśród mieszkańców za swoje starania na rzecz ich praw w konfrontacji z nieetycznymi deweloperami.

Jacek Strojny w rozmowie z dziennikarzem Nowin wyraził swoje zdanie dotyczące nominacji. Według niego, decyzja zarządu była odpowiedzią na obecne wydarzenia i możliwości przyszłości miasta. Zauważył, że Rzeszów stoi przed wielkimi wyzwaniami. Przewiduje, że będą dostępne fundusze publiczne, a także europejskie za sprawą Krajowego Planu Odbudowy, o ile zostanie on ostatecznie odblokowany. Jednakże, zwraca uwagę na to, że czas na wykorzystanie tych środków będzie krótki.

Strojny podkreślił również istnienie istotnych problemów w różnych obszarach życia miejskiego, które prowadzą do chaosu. Jako przykłady podał nieudany wybór wykonawcy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki oraz niepowodzenie w konkursie na Europejską Stolicę Kultury. Skrytykował również sposób prowadzenia konsultacji w sprawie budowy wiaduktu na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, określając go jako kompromitujący. Te sytuacje, które wymienił, są tylko kilkoma z wielu, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.