DROM ma zielone światło na budowę dwóch bloków mieszkalnych w Rzeszowie przy ul. Ceramicznej

Rzeszowska firma deweloperska DROM uzyskała pozytywną decyzję od miejscowej Rady Miasta, która pozwoli jej na realizację planu budowy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Ta skomplikowana inwestycja ma powstać przy ulicy Ceramicznej, co więcej, lokalizacja ta jest blisko położona w stosunku do strefy ekonomicznej Dworzysko. Całość została zatwierdzona w oparciu o obowiązujące regulacje określone w ustawie lex deweloper.

Podczas sesji Rady Miasta, przedstawiony projekt uchwały wywołał żywe dyskusje między radnymi. Początkowe zastrzeżenia radnych wynikały głównie z detali technicznych omawianego projektu. Niemniej jednak, debata szybko zeszła na bardziej fundamentalną kwestię – brak wypracowanych standardów urbanistycznych w Rzeszowie, które mogłyby stanowić drogowskaz dla inwestorów starających się o pozwolenia na budowę.

Plan inwestycji DROM obejmował stworzenie dwóch bloków mieszkalnych na terenie Dworzyska, przy ulicy Ceramicznej. Miałoby to przekładać się na powstanie 138 nowych lokali mieszkalnych, a także dodatkowych pomieszczeń przeznaczonych na działalność usługową na parterach budynków. Same budynki miałyby składać się z siedmiu pięter naziemnych, a także jednego podziemnego, które miałoby pełnić funkcję garażu. Dodatkowo, inwestor zdecydował się na darowiznę dla miasta – 26 arów swojej działki mają zostać przeznaczone na realizację planowanej przez władze miasta drogi zbiorczej znajdującej się w pobliżu.