Rekordowa liczba wniosków o świadczenie 800+ wpłynęła do ZUS, w tym ponad 120 tysięcy z województwa podkarpackiego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) odnotował napływ aż 2 milionów 400 tysięcy wniosków o świadczenie rodzinne 800+. Te wnioski dotyczą nowego okresu świadczeniowego, który ma rozpocząć się w czerwcu tego roku. Szczególnie dużo dokumentów wpłynęło z województwa podkarpackiego – ponad 120 tysięcy. Ciekawostką jest to, że wnioski można składać nie tylko w dni robocze, ale również w weekendy oraz święta, nawet poza standardowymi godzinami pracy urzędów. Aby uniknąć przerwy w otrzymywaniu świadczenia, wniosek powinien być złożony najpóźniej do końca kwietnia.

Nowy okres świadczeniowy dla programu 800 plus rozpocznie się 1 czerwca bieżącego roku i potrwa aż do 31 maja 2025 r. ZUS zaczął przyjmować wnioski na ten okres już od początku lutego.

Wśród mieszkańców województwa podkarpackiego zainteresowanie programem jest bardzo duże. Do 7 marca wpłynęło już ponad 120 tysięcy wniosków. Najwięcej dokumentów złożono w Rzeszowie (13,6 tys.), powiecie rzeszowskim (10,7 tys.), mieleckim (8,2 tys.), dębickim (7,7 tys.), jarosławskim (6,6 tys.) oraz krośnieńskim (5,8 tys.) – podaje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.