Jutrzejszy początek sezonu rowerowego w Rzeszowie otwiera największą kampanię promującą zdrowy tryb życia, Rowerowy Maj 2024

Rzeszów jest gospodarzem największej w kraju kampanii mającej na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności. Wśród docelowej grupy odbiorców znajdują się przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, a także kadra nauczycielska oraz rodzice i opiekunowie. Kampania ta, nazwana „Rowerowy Maj 2024”, rozpocznie się jutro.

Zasady udziału w kampanii są jasne i proste do zrozumienia. Każdy przedszkolak, uczeń oraz nauczyciel, który w maju przybywa na lekcje aktywnym środkiem transportu – rowerem, hulajnogą, rolkami czy deskorolką – zostaje nagrodzony specjalnymi naklejkami do swojego rowerowego dzienniczka. Naklejki te mogą być również umieszczone na wspólnym plakacie klasowym. Najbardziej aktywni uczniowie, klasy i placówki będą mieli możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród. Do udziału w tegorocznej edycji kampanii zgłosiło się 64 placówki oświatowe. Kampania rozpocznie się 6 maja i potrwa do końca miesiąca – 29 maja 2024 roku.

Jutrzejszy dzień przyniesie również oficjalne otwarcie sezonu rowerowego w Rzeszowie, które będzie miało miejsce podczas specjalnie zorganizowanego rajdu. Zgromadzenie uczestników jest zaplanowane na godzinę 10:30 na rynku, skąd o godzinie 11:00 wyruszą oni w trasę po ulicach miasta. Trasa rajdu prowadzi przez takie ulice jak: Matejki, Moniuszki, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Powstańców Warszawy oraz Podwisłocze i kończy się na bulwarach. Oficjalne zakończenie rajdu planowane jest na godzinę 12:30. Warto dodać, że udział w nim jest całkowicie bezpłatny.