Młode tenisistki stołowe z Rzeszowa zdobywają złoty medal w mistrzostwach Polski

Stolarki tenisowe z AZS Politechniki Rzeszów, z dumą na piersiach, zdobyły prestiżowy złoty medal w drużynowych mistrzostwach Polski juniorek. Ta wybitna osiągnięcie to owoc ich ciężkiej pracy i nieustępliwości.

Decydujący finałowy mecz rozgrywał się w Zielonej Górze, gdzie młode talenty z Rzeszowa rywalizowały z ekipą Warmii Lidzbark Warmiński. Ostatecznie triumfowały, pokonując przeciwniczki wynikiem 3:1. Wielką rolę w tym sukcesie odegrała Zuzanna Wielgos, która zdobyła dwa punkty w grach pojedynczych.

Nie można zapomnieć o wygranym deblu, w którym wystąpiły Zuzanna Wielgos oraz Oliwia Wątor. Niestety, jedyny pojedynek finałowy, który nie poszedł po myśli rzeszowskiego zespołu, to przegrana Oliwii Wątor.

Na drodze do finału, dziewczęta z Rzeszowa musiały pokonać Bogorię Grodzisk Mazowiecki, co udało im się zrobić bez straty seta. Podobny wynik odnotowały przeciwko MKS Czechowice-Dziedzice wcześniej w turnieju.

Z mniej pozytywnych wiadomości, juniorzy AZS Politechniki nie udało się zdobyć złota. Pomimo swojego zaangażowania, zakończyli drużynowe zmagania na miejscach 5-8, przegrywając z Bogorią, która później okazała się złotymi medalistami.