XXII edycja koncertu "Jednego Serca Jednego Ducha" gromadzi tłumy w Rzeszowie

Przygotowania do jednego z największych wydarzeń muzycznych roku na mapie Rzeszowa – XXII koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha” – nabierają tempa. W czwartek, w malowniczym rzeszowskim Parku Sybiraków, wystąpi na scenie ponad dwustu artystów, a event z pewnością przyciągnie kilka tysięcy widzów.

Tradycyjnie, koncert odbywa się w Boże Ciało i jest jednym z kluczowych punktów kalendarza wydarzeń muzycznych o charakterze chrześcijańskim nie tylko w kraju, ale też w Europie. Siedmiohektarowy Park Sybiraków, gdzie odbywa się impreza, gości publiczność z różnych stron Polski i nie tylko – przyjeżdżają tu również goście zagraniczni.

Wielu utalentowanych artystów ma okazję prezentować swoje umiejętności na scenie tego wyjątkowego wydarzenia. Chór, soliści oraz muzycy wykonują różne numery, ale jak podkreśla ks. Mariusz Mik, jeden z organizatorów koncertu, ich głównym celem nie jest tyle występ, co bycie częścią „rodziny Jednego Serca Jednego Ducha”.

Jan Budziaszek, znany perkusista Skaldów, jest pomysłodawcą tego wydarzenia. Za stronę muzyczną odpowiada natomiast Marcin Pospieszalski – basista, kompozytor oraz aranżer.