Uczniowie i przedszkolaki z Rzeszowa uczestniczyli w tegorocznej edycji Rowerowego Maja

Tegoroczna edycja Rowerowego Maja, to wydarzenie, które przyciągnęło do siebie olbrzymią liczbę młodych entuzjastów dwóch kółek z miasta Rzeszów. Ponad 7 tysięcy aktywnych uczniów oraz przedszkolaków zdecydowało się na udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia była finalna przejażdżka, podczas której około 750 cyklistów pokonało dystans o długości około 16 kilometrów, przemierzając ulice miasta.

Rowerowy Maj w Rzeszowie to już trzecia edycja tego wydarzenia, które cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku zdecydowały się na nie aż 63 placówki edukacyjne, w tym przedszkola, szkoły podstawowe oraz zespoły szkolno-przedszkolne. W dniach od 6 do 29 maja młodzi rowerzyści wykonali imponującą liczbę – 155 464 przejazdów.

16 czerwca miało miejsce uroczyste podsumowanie kampanii. Tego dnia z rzeszowskiego Rynku wyruszyli na swoje rowery nie tylko uczniowie i przedszkolaki, ale również ich rodzice i dziadkowie. Meta znajdowała się na Bulwarach, a cała trasa była łatwa i przyjemna, pokonana w rekreacyjnym tempie. Przebiegała ona przez następujące ulice: Rynek, Słowackiego, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Wiadukt Śląski, Krakowską, Witosa, Langiewicza, Jagiellońską, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Rejtana, Niepodległości, Krzyżanowskiego, Armii Krajowej, Powstańców Warszawy, Hetmańską i Bulwarową.