Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdobywa wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu

W trakcie długotrwałej, liczącej niemal 9 godzin, sesji Rady Miasta Rzeszowa, prezydent Konrad Fijołek otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za efektywne zarządzanie budżetem miasta. Sesja ta była znacząca, a jej decyzje mają wpływ na dalsze kierowanie działaniami miasta.

Prezydent Fijołka miał jednak do czynienia z krytyką ze strony Waldemara Szumnego, przewodniczącego Rady Rzeszowa z PiS. Szumny wyraził swoje niezadowolenie z polityki transportowej prowadzonej przez prezydenta, zarzucając mu brak konkretów w planach usprawniania komunikacji miejskiej. Szumny domagał się szczegółowych informacji dotyczących harmonogramu wprowadzenia poprawek, takich jak punktualniejsze autobusy czy zintegrowane bilety.

W obronie prezydenta stanął Witold Walawender, dyrektor ds. Rozwoju Rzeszowa. Oprócz tego, że chwalił Fijołka za dynamicznie rozwijające się miasto, Walawender podkreślił, jak prezydent skrupulatnie i z myślą o mieszkańcach zarządzał finansami miasta w trudnych czasach.

Prezydent Fijołek uzyskał także poparcie od przewodniczącego klubu KO, Andrzeja Deca. Dec odniósł się do skutecznego wykorzystania przez prezydenta „pięciu minut” w obliczu konfliktu na Ukrainie, co przyczyniło się do promocji Rzeszowa.

Jacek Strojny z klubu Razem dla Rzeszowa, pomimo wyrażenia krytyki wobec raportu prezydenta, zaznaczył, że członkowie jego klubu mają swobodę głosowania i sami zdecydują, jak oddadzą swoje głosy.

Debata była intensywna i długotrwała. Wielu z 25 radnych zabierało głos, co przyczyniło się do przedłużenia dyskusji. Rozpoczęta około godziny 15, spotkanie dobiegło końca dopiero około godziny 22, kiedy to przeprowadzone zostało głosowanie.