Rzeszowski podziemny parking pod Centrum Komunikacyjnym czeka na klientów

Mimo, że Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne nie jest jeszcze oficjalnie uruchomione, od kilku miesięcy możliwe jest korzystanie z znajdującego się tam podziemnego parkingu. Niestety, nie cieszy się on dużym zainteresowaniem, zarówno wśród mieszkańców Rzeszowa, jak i turystów. Czy taka sytuacja jest spowodowana wysokimi cenami? Zmiany w cenniku są zapowiadane na lipiec.

Podziemny parking pod RCK nie przyciąga użytkowników. Podczas niedzielnej godziny szczytu handlowego, o 15:00, panuje tam zupełna pustka. Praktycznie wszystkie miejsca parkingowe są dostępne. Miejsce to może pomieścić 100 samochodów osobowych, a dodatkowo 15 miejsc jest przeznaczonych dla kierowców taksówek. Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że mieszkańcy dopiero na nowo poznają to miejsce i nie wszyscy są świadomi możliwości korzystania z nowo otwartego parkingu.

Koszt budowy parkingu wyniósł 66 mln zł, jednak na razie jest on praktycznie pusty. Ostatnio Rada Miasta Rzeszowa uchwaliła nowy cennik. Pierwsze 15 minut parkowania pozostają bezpłatne, ale opłaty za dłuższy czas postoju uległy zmianie. Teraz za każdą rozpoczętą godzinę parkowania trzeba zapłacić 5 zł. Pierwsza doba postoju to koszt 120 zł, natomiast każda kolejna rozpoczęta doba to wydatek 45 zł. Poprzednio było to 95 zł. Czy nowe ceny przyciągną więcej kierowców? Nowy cennik zacznie obowiązywać od około 15 lipca.

Od momentu otwarcia parkingu, czyli od 1 marca, odnotowano około 34 tys. wjazdów na parking, uwzględniając wjazdy taksówek i wjazdy bezpłatne. Niestety takie obłożenie nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego chcemy obniżyć ceny, aby zachęcić kierowców do korzystania z parkingu przy RCK – powiedział Łukasz Dziągwa, dyrektor ZTM w Rzeszowie.