W zeszłym tygodniu, w Zespole Szkół SASR im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy, odbył się test sprawności fizycznej dla uczniów klasy maturalnej o profilu mundurowym. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu przygotowanie młodzieży do przyszłej kariery w służbach mundurowych, w tym Policji. Egzamin obejmował cztery kluczowe ćwiczenia, które są częścią procesu rekrutacji do Policji: rzut piłką lekarską o masie 3 kg zza głowy, wykonywanie siadów z leżenia na plecach w ciągu pół minuty, bieg z manewrami oraz bieg z obieganiem przeszkód w czasie 90 sekund.
Organizacja i nadzór nad testem
Proces testowy nadzorowali specjaliści z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Doświadczeni instruktorzy dbali o poprawność wykonywanych ćwiczeń oraz precyzję pomiarów czasowych. Dla wielu uczestników test ten był nie tylko okazją do sprawdzenia kondycji fizycznej, ale również wyzwaniem mentalnym, wymagającym działania pod presją i zgodnie z regulaminowymi wymaganiami.
Korzyści dla absolwentów klas mundurowych
Uczniowie, którzy pozytywnie przeszli test, zyskali znaczącą przewagę w przyszłych staraniach o pracę w Policji. Osoby, które ukończą klasy mundurowe i w ciągu trzech lat złożą podanie o przyjęcie do służby, zostaną zwolnione z testu wiedzy. Dodatkowo, sukces w teście sprawnościowym w szkole oznacza, że nie będą musieli ponownie go zdawać podczas procesu rekrutacyjnego.
Gratulacje dla uczestników
Wszystkim uczniom, którzy uzyskali pozytywne wyniki, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji ich zawodowych aspiracji. Test sprawnościowy to ważny krok w ich edukacyjnej i zawodowej drodze, otwierający drzwi do kariery w Policji i innych służbach mundurowych.
Źródło: Aktualności Policja Podkarpacka
