Co robić z dziećmi w Rzeszowie? – TOP 7 ATRAKCJI

Rzeszów to miasto, w którym najmłodsi nie mogą się nudzić. Z pewnością znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji, które spowodują uśmiech na twarzy. Poznaj siedem najlepszych alternatyw do spędzenia czasu z dzieckiem w Rzeszowie.

Fontanna Multimedialna

Codziennie o 13:00 przy fontannie zlokalizowanej przy alejach Lubomirskich rozpoczyna się specjalny pokaz. To jedna z trzech największych takich fontann w Polsce, a jednym z najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym w Europie. Światła, lasery, dym, tańcząca woda zrobią niesamowite wrażenie nie tylko na najmłodszych, ale również dorosłych.

Park Linowy Linoskoczek

W dzisiejszych czasach najbezpieczniej jest spędzać czas na świeżym powietrzu. Taką możliwość daje nam wizyta w parku linowym. Oprócz świetnej zabawy na przeszkodach umieszczonych na wysokości możemy poćwiczyć naszą siłę oraz równowagę. Zastrzyk adrenaliny w tym miejscu to miła odmiana od codziennej rutyny.

Podziemna Trasa Turystyczna

Dzieci uczą się najlepiej w praktyce. Świetną okazją do wzięcia udziału w niezwykłej historii jest przejście się po podziemiach miasta. Od 2007 roku do użytku turystów oddano 40 pomieszczeń. Po drodze na własne oczy możemy zobaczyć rycerskie zbroje, przedmioty codziennego użytku i szereg innych eksponatów.

Centrum Zabaw Fantazja

W tym miejscu nie ma czasu na nudę! Dzieci mogą swobodnie szaleć na specjalnie przygotowanej w tym celu konstrukcji. Kulki, mosty, labirynty, zjeżdżalnie, mnóstwo kolorów i ogrom doświadczeń! Takie miejsca świetnie integrują dzieci z rówieśnikami oraz stymulują ich sensorykę.

Rezerwat Przyrody- Lisia góra

Obcowanie z naturą poszerza wiedzę najmłodszych i buduję ich empatię. Rezerwat położony nad rzeką Wisłok zachwyca swoją urodą. Oprócz pięknych drzew można podziwiać tutaj aż 176 różnych gatunków ptaków. Co ciekawe znajduję się tu największe skupisko dębu szypułkowego.

Żwirownia

Idealnie, jeśli pogoda sprzyja kąpielom wodnym. Miejsce, gdzie kiedyś był wydobywany żwir pełni teraz funkcję kąpieliska. Żwirownia znajduje się w dorzeczu Wisłoka. Nieopodal znajduję się plac zabaw oraz boisko do piłki siatkowej.

Laserowa Twierdza

Paintball i lasery? Czy jest coś co bardziej potrafi uszczęśliwić dzieci? Tak! Połączenie tych dwóch rzeczy. Rozgrywka w takim miejscu z pewnością zbliży do siebie całą rodzinę i pozwoli rozładować wiele emocji. 😉