To koniec kultowego Kina Zorza w Rzeszowie

Kino Zorza jest jednym z symboli Rzeszowa. To miejsce zapisało się w pamięci mieszkańców jako niezwykłe i kultowe. Jednak tym razem może ono nie przetrwać. Przez ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, kino jest na skraju utrzymania. Pracownicy proszą o pomoc.

Niezwykłe kino powstało w 1956 roku, dlatego dla wielu mieszkańców jest to wspomnienie dziecięcych lat oraz filmowych poranków organizowanych lata temu dla najmłodszych. Jeszcze innym kino przypomina o pierwszym obejrzanym filmie. Pan Jurek wspomina jak w kinie Zorza oglądał ,,Wejście Smoka”. Dawniej było ono jednym z najbardziej innowacyjnych w swojej branży. Panoramiczny obraz i boazerie były czymś, co trudno było spotkać w innym miejscu. Za rok Zorza będzie świętować swoje 65. urodziny. Jednak z powodu obecnych obostrzeń, właściciele nie wiedzą, czy przetrwa.

Przyznają, że pieniędzy brakuje na prawie wszystko. Nie mają z czego zapłacić pracownikom oraz za bieżące rachunki.  Trzymiesięczna przerwa w działalności kin, która trwała od wiosny znacząco pogorszyła sytuacje Zorzy. Obecnie w seansach może uczestniczyć 25% publiczności. Zorza jest kinem studyjnym, więc ma możliwość starania się o dotacje. Niestety zazwyczaj są one przeznaczone na organizację konkretnych wydarzeń, które teraz nie mogą się odbyć.

Kup voucher i wesprzyj kino

Pracownicy kina Zorza zorganizowali akcję pt.,,Vouchery wspierające Kino Zorza”. Jeden kosztuje 17 zł, ale kupując od razu 5, koszt zmniejsza się do 15 zł. Vocher jest ważny przez rok i umożliwia obejrzenie dowolnego seansu filmowego. Bilety są dostępne w kasie kina i na stronie internetowej wspieramy-kina.pl