Trzy tysiące nowych drzew w Rzeszowie

Społeczni Strażnicy Drzew w Rzeszowie zaproponowali inicjatywę, która miałaby spowodować posadzenie aż trzech tysięcy drzew w mieście. 100 sztuk na każdym z osiedli. Wiele głosów wskazuje na to, że mieszkańcy chcieliby, aby stolica Podkarpacia była bardziej zielona. Mocno krytykowana jest także wycinka drzew. Właśnie dlatego ma powstać 3200 nowych roślin.

Społeczni Strażnicy Drzew już teraz mówią o tym, że w przyszłym sezonie, najmodniejszym kolorem w Rzeszowie będzie zieleń. Wszystko z powodu aż 3200 nowych drzew w przestrzeni miejskiej. Projekt zgłoszono do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Już można oddawać na niego swoje głosy.

Gdzie będą posadzone drzewa?

Plan zakłada, aby 100 drzew było posadzonych na każdym z osiedli w Rzeszowie, łącznie da to liczbę aż 3200 sztuk roślin. Będą znajdować się one na trawnikach, klombach, w parkach, na nieużytkach oraz jeszcze innych terenach. Szczegółowe zarządzenia dotyczące miejsca sadzenia drzew będą wydawały Rady Osiedli.

Jak zagłosować na projekt?

Każdy, komu podoba się ta inicjatywa, może oddać jej swój głos. Wystarczy wejść na stronę RBO, aktywować proces głosowania przez wiadomość SMS, wybrać projekt z listy, a następnie kliknąć głosuj.