Siłownie w Rzeszowie w dobie korona wirusa

Ze względu na coraz bardziej dynamiczny wzrost ilości zakażeń korona wirusem rząd zdecydował się, by zamknąć w Polsce niektóre gałęzie usług. Tłumaczone to jest faktem, że zwiększają one przenoszenie się wirusa w znacznym stopniu, a ich znaczenie dla gospodarki jest stosunkowo niewielkie. Dotyczy to między innymi siłowni oraz innych obiektów sportowych. Poza tym, że prawdopodobnie cała jesień 2020 będzie stała pod znakiem zawodów sportowych rozgrywanych przy pustych trybunach, to sportowe obiekty rekreacyjne także zostały zamknięte do odwołania.

Zamknięcie siłowni w Rzeszowie

Według aktualnych decyzji osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w dobie pandemii, wszystkie siłownie i obiekty rekreacyjne muszą pozostać zamknięte. Otwarte zostaną tylko niektóre obiekty na świeżym powietrzu, ale aktualnie do końca nie wiadomo, jak to ma funkcjonować dokładnie. W pierwszej kolejności zamknięciu ulegają kluby fitness, siłownie i obiekty rekreacyjne tego typu. Ponadto podobny los spotkał baseny, oraz obiekty świadczące usługi związane ze sportem i rekreacją w formie rozrywki.

Kiedy siłownie w Rzeszowie zostaną otwarte?

Według bieżących informacji nie wiadomo, kiedy siłownie i obiekty rekreacyjne będą mogły znowu zostać otwarte. Rząd informuje, że na bieżąco śledzi sytuację epidemiologiczną w kraju i podejmuje decyzje skorelowane z tym, co aktualnie się dzieje. Wszystko wskazuje jednak na to, że trzeba się przygotować, że do zimy wszystko pozostanie zamknięte.