Perspektywy rzeszowskiego rynku nieruchomości

Rzeszów jest niekwestionowanym centrum całego regionu. Jest to związane nie tylko położeniem geograficznym, ale przede wszystkim znaczeniem gospodarczym. To właśnie w Rzeszowie zlokalizowanych jest bardzo wiele inwestycji przemysłowych, które sprawiają, że to tutaj tysiące osób znajdują zatrudnienie. Wpływa to więc na stale rosnącą liczbę ludności. Pozostaje więc pytanie, czy w Rzeszowie poza znalezieniem pracy, można też znaleźć mieszkanie do kupienia.

Pierwotny rynek mieszkań w Rzeszowie

Jeszcze dwie dekady temu rynek budowlany w Rzeszowie nie był zbyt ekspansywny. Wiązało się to z niskim popytem na nowe mieszkania, co było warunkowane między innymi dopiero rozwijającym się przemysłem i branżą usług. W 2002 do użytku deweloperzy oddawali rocznie około 500 nowych mieszkań. Kolejna dekada wraz ze wzrostem ilości miejsc pracy sprawiła, że deweloperzy coraz łatwiej zaczęli znajdować klientów. To pozwoliło oddawać nawet od 1000 do 1500 mieszkań rocznie.

Boom na nieruchomości w Rzeszowie

Rok 2015 okazał się przełomem, gdyż wtedy oddano do użytku ponad 2000 mieszkań, a ten wynik co roku był poprawiany. W 2018 roku oddano nowym mieszkańcom klucze do ponad 3000 mieszkań, co było rekordową liczbą. Ponadto zbiegło się to w czasie z również rekordowo niskim bezrobociem, które spadło poniżej 5%. Taki stan rzeczy sprawia, że rzeszowski rynek nieruchomości okazuje się niezwykle perspektywiczny, a znalezienie nowego mieszkania okazuje się tutaj dość proste. Oferta różnych deweloperów jest na tyle szeroka, że dostępne są mieszkania o bardzo zróżnicowanym metrażu.