Rzeszów – miasto z najwyższym odsetkiem studentów

Rzeszów dominuje nad całym regionem nie tylko gospodarczo, ale także pod innymi względami. Jak się okazuje, to właśnie tutaj swoje optymalne miejsce na edukację znajduje nawet pięćdziesiąt tysięcy studentów. Tak duża liczba w mieście, które liczy sobie niespełna 200 000 mieszkańców, robi ogromne wrażenie. Biorąc pod uwagę odsetek studentów, w stosunku do ogólnej liczby mieszkańców to właśnie Rzeszów dominuje w takiej statystyce w skali całego kraju. W żadnym innym mieście nie ma aż takiego odsetka studentów.

Ile osób uczy się w Rzeszowie na uczelniach wyższych?

Dane GUS mówią o tym, że w Rzeszowie uczy się niespełna 50 000 studentów. Są to oficjalne dane bazujące na statystykach pochodzących z wielu aktywnie działających uczelni wyższych. W Rzeszowie jest ich na tyle dużo, że studia na poszczególnych kierunkach znajdują tutaj pasjonaci właściwie każdej branży. Są to zarówno studia humanistyczne, jak i ścisłe.  Największy udział w tej statystyce ma największy podkarpaci uniwersytet – Uniwersytet Rzeszowski.

Uczelnie wyższe w Rzeszowie

Na Uniwersytecie Rzeszowskim kształci się ponad 15 000 studentów na 12 oddziałach.  Kierunków kształcenia jest tu bardzo dużo, co sprawia, że URz przyciąga studentów z całego regionu. Nie jest to jednak jedyna placówka edukacyjna.  W Rzeszowie działa też Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna, a także kilka innych. Ponadto w Rzeszowie można podjąć studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie.