Studia Techniczne w Rzeszowie – gdzie można studiować?

Rzeszów to niewątpliwie największy ośrodek akademicki regionu, a nawet jeden z największych w kraju. W tym mieście funkcjonuje kilka uczelni, na których łącznie naukę podejmuje nawet pięćdziesiąt tysięcy studentów. Mogą oni studiować na wielu kierunkach, a w tym na bardzo perspektywicznych kierunkach technicznych. W Rzeszowie funkcjonuje między innymi Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, a także Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie też można podjąć naukę na kierunkach technicznych.

Gdzie w Rzeszowie mogą składać papiery przyszli inżynierowie?

Najbardziej kojarzącym się ośrodkiem akademickim z Rzeszowa kształcącym inżynierów jest Politechnika Rzeszowska. Kształci się tutaj ponad 10 000 studentów, którzy do wyboru mają aż 6 wydziałów. Jest to ośrodek ceniony nawet w całym kraju i zdobywający wysokie miejsca w corocznych rankingach technicznych uczelni wyższych. Studenci mogą tu podjąć naukę na wydziałach budownictwa, budowy maszyn, chemicznym, elektrotechnicznym, matematycznym i wydziale zarządzania. Na każdym wydziale jest wiele kierunków, przez co przekrój absolwentów Politechniki Rzeszowskiej jest bardzo szeroki. Tak duże spektrum kierunków sprawia, że Politechnika z Rzeszowa jest bardzo cenionym ośrodkiem akademickim uznanym w całym kraju.

Osoby myślące o podjęciu studiów technicznych nie mogą też zapominać o Uniwersytecie Rzeszowskim, na którym również prowadzonych jest wiele kierunków technicznych. Można na nich podjąć studia z zakresu wszystkich popularnych kierunków ścisłych, które aktualnie wydają się być bardzo perspektywiczne.