Prokuratura Krajowa w Rzeszowie skierowała akt oskarżenia w związku z nielegalną plantacją marihuany i nie tylko

Aż pięć osób zatrzymano w związku z nielegalną produkcji marihuany oraz metamfetaminy. Wszystko odbywało się na terenie województwa śląskiego. Obecnie trafił już do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia wydany przez Prokuraturę Krajową w Rzeszowie.

Produkcja narkotyków na dużą skalę

W akcje uprawy marihuany oraz produkcji metamfetaminy zamieszanych jest dwóch Polaków, a także trzy osoby pochodzenia wietnamskiego. Osoby z Wietnamu zostali oskarżeni o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Z kolei dwójka Polaków została oskarżona o pomoc podczas wytwarzania narkotyków.

Oskarżeni mogą trafić do więzienia na wiele lat

Osoby oskarżone w tej sprawie mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat. Warto dodać, że obecne zatrzymania są również związane z poprzednimi działaniami śledczych. Już w styczniu 2018 roku dokonano pierwszych odkryć miejsc, gdzie nielegalnie uprawiano marihuanę. Wtedy zlikwidowano produkcję w Żelisławcach na terenie województwa śląskiego. W kolejnych miesiącach oraz latach dochodziło do kolejnych zatrzymań. Łącznie w tej sprawie skazano 24 osoby, które w mniejszym lub większym stopniu były zaangażowane w tę sprawę. Sprawy sądowe związane z ukaraniem przestępców odbywały się m.in. w Częstochowie, Szczecinie oraz Gorzowie Wielkopolskim.