Żłobek- wygodne rozwiązanie czy konieczność?

Dzisiejszy świat jest w nieustannym pospiechu. Rodzice niemowlęcia bardzo często szybko muszą wrócić do pracy, w czym zdecydowanie pomaga instytucja żłobka. Problematyczną kwestią bywa nurtujące pytanie, w jaki wieku możemy posłać dziecko do żłobka i czy jest do dobre rozwiązanie już od najmłodszych chwil malucha?

W jakim wieku najlepiej posłać dziecko do żłobka?

W zależności od sytuacji życiowej lub zawodowej rodzica, początek oraz czas przebywania dla każdego dziecka jest różny. W tym wypadku nie ma reguły – 2 latek może chodzić na zaledwie 3 godziny, gdy rodzic idzie na nadgodziny a pociecha jest jeszcze za młoda na przedszkole, zaś 10 miesięczne niemowlę będzie spędzało w żłobku ponad pół dnia, gdy obydwoje rodziców mają napięte grafik w pracy. Wszystko to zależy od rodziców oraz od żłobków specjalizujących się w przyjmowaniu odpowiednich grup wiekowych.

Oczywiście, idyllicznie byłoby jakby dziecko nie musiało uczęszczać do żłobków a rodzice spędzali z nimi możliwie najwięcej czasu by dziecko jak najdłużej przebywało z rodzicami. Niestety rzeczywistość często jest zgoła inna. Gdy rodzice widzą, że dziecko będzie musiało uczęszczać do żłobka od wczesnych miesięcy życia, wielu zapisuje je tuż po urodzeniu- dla pewności w zarezerwowaniu miejsca. Natomiast najwięcej dzieci trafia tam w wieku około jednego roku. Oczywiście, odpowiednie zajęcia i atmosfera żłobka rekompensuje dziecku wielogodzinną nieobecność rodziców.

Dobry żłobek bezpiecznym schronieniem dla twojego dziecka!

Na szczęście dla zapracowanych rodziców, infrastruktura żłobków nieustannie się rozwija. Pod hasłem wyszukiwania żłobek Rzeszów znajdziemy miejsce, w którym maluchy mogą dobrze spędzić czas i rozwijać swoje umiejętności. Przy ewentualnych problemach z wyborem żłobka należy zwrócić uwagę na wyszkolenie załogi, odpowiednie wyposażenie oraz organizacje, aby jak dziecko uczęszczało do żłobka, który będzie dla nich bezpiecznym i przyjemnym schronieniem.