Całodobowy protest rolników na ulicach Rzeszowa

Rolnicy planują kolejny protest. Tym razem w ramach protestu zablokowane zostaną także ulice w Rzeszowie. Nieprzejezdne będą m.in. rondo Kuronia oraz Pobitno, czy też aleja Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Prezydent miasta Konrad Fijołek wraz z radnymi starają się zażegnać skutki tej sytuacji.

Konferencja władz miasta oraz apel do mieszkańców

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wraz z urzędnikami zorganizowali konferencję, na której dyskutowano nad tym, w jaki sposób zażegnać całą tę sytuację. Oprócz tego rządzący postanowili zaapelować do kierowców, wszystkich mieszkańców oraz przejezdnych, aby na czas protesty, a więc od godziny 9:00 we wtorek do godziny 9:00 w środę nie przemieszać się w pobliżu miejsc, gdzie będzie odbywał się protest.

Kierowcy będą odpowiednio wcześniej informowani o utrudnieniach

Na konferencji zorganizowanej przez urzędników ustalono, aby informować kierowców poruszających się autostradą oraz drogą ekspresową S19 o możliwych utrudnieniach na drodze krajowej nr 97. Osoby poruszające się w tym czasie autostradą będą na bieżąco informowani utrudnieniach oraz zamkniętych drogach poprzez zmieniające się treści na elektronicznych tablicach.

Warto dodać, że kierowcy poruszający się w stronę drogi krajowej nr 97 otrzymają również wskazówki. Dzięki nim będą świadomi tego, aby zjechać w odpowiednim momencie poprzez węzeł Rzeszów Północ, a także węzeł Rzeszów Zachód.

Zmiana trasy przejazdu autobusów

Nie tylko kierowcy samochodów osobowych będą musieli zmagać się z utrudnieniami drogowymi z powodu protestu organizowanego przez rolników. Oprócz kierowców, także pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej muszą liczyć się z tym, że w dniach protestów nieco inaczej będzie wyglądać trasa przejazdu niektórych linii autobusowych. Stąd też apelujemy, aby na bieżąco sprawdzać, czy w grafiku w dniach organizowanego protestu, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie nie dokonał mniejszych bądź większych zmian.