Pożar w wieżowcu w Rzeszowie. Ewakuowano 24 osoby

W poniedziałek 30 sierpnia doszło do pożaru w wieżowcu mieszczącym się przy ulicy Podwisłocze w Rzeszowie. Łącznie z powodu tego zdarzenia ewakuowano aż 24 osoby, z kolei 6 osób musiało trafić do szpitala z powodu podtrucia się dymem.

Wzniecenie pożaru miało miejsce w jednym z mieszkań

Strażacy zawiadomienie o pożarze w wieżowcu przy ulicy Podwisłocze zostali poinformowani około godziny 11:30. To właśnie wtedy dotarła do nich wieść, że w jednym z lokali mieszkalnych doszło do wzniecenia ognia. Straż Pożarna z Rzeszowa od razu ruszyła do odpowiednich działań. W momencie, gdy strażacy przybyli na miejsce, ogień wydobywał się poprzez okna mieszkania, w którym doszło do pożaru.

Jak relacjonują strażacy, w mieszkaniu, w którym doszło do wzniecenia ognia na całe szczęście nikogo nie było. Mimo wszystko typowe objawy związane z zatruciem dymem miało aż sześć osób. Oczywiście cała szóstka została przetransportowana do lokalnego szpitala. Oprócz tego strażacy ewakuowali także 24 osoby, które przebywały w tym czasie w wieżowcu. Takie działanie było potrzebne, ponieważ oczywiście do samego końca istniało niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenieniem się pożaru.