Nie ustąpił pierwszeństwa i spowodował wypadek na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie

W niedzielę 12 września doszło do dosyć niebezpiecznego zdarzenia drogowego na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Całe zajście miało miejsce mniej więcej około godziny 10:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Przejazd na czerwonym świetle i wymuszenie pierwszeństwa

Z pierwszych informacji na temat całego zajścia wynika, że mieszkaniec rzeszowskiego powiatu, który kierował samochodem osobowym w pewnym momencie pojawił się na skrzyżowaniu mimo to, że na sygnalizacji świetlnej widniało czerwone światło. Z tego powodu doszło do zderzenia z dwoma innymi samochodami osobowymi marki Hyundai oraz BMW.

Na miejscu zdarzenia od razu pojawiły się odpowiednie służby porządkowe. Na szczęście w wyniku całego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policja ustaliła pełne okoliczności zdarzenia i ukarała mandatem karnym kierowcę Peugeota, który wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Początkowo kierowcy poruszający się w kierunku Krakowa musieli szukać objazdów i alternatywnych dróg. Na szczęście wszystko zostało w miarę szybko usunięte, a ruch drogowy został już przywrócony do normalności.