Od piątku w Galerii Nierzeczywistej w Rzeszowie można oglądać wyjątkową wystawę

Gastroenterolog profesor Rafał Filip oraz artysta fotografik doktor Krzysztof Pisarek stworzyli wyjątkową wystawę fotograficzną, którą można już oglądać od piątku w rzeszowskiej Galerii Nierzeczywistej. Osoby odpowiedzialne za wystawę zbierali materiały przez trzy lata, robiąc fotografię pacjentów, którzy cierpieli na nieuleczalne choroby.

Wyjątkowa ekspozycja o tytule „… masz być Napoleonem”

Twórcy fotografii, którzy przygotowali tę niezwykłą wystawę określili ją tytułem „… masz być Napoleonem”. Spora część osób z pewnością może skojarzyć ten cytat z książką o tytule „Marek Edelman: Bóg śpi”. Warto zaznaczyć, że za powstanie oraz organizację tej niecodziennej wystawy odpowiada także Podkarpacki Oddział Towarzystwa „J-elita”. Wśród osób, które znalazły się na fotografiach są osoby cierpiące m.in. na chorobę Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącym zapaleniem grubego jelita, czy też na wiele innych ciężkich schorzeń.

Od piątku 10 września oficjalnie wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z wystawą „… masz być Napoleonem”. Warto dodać, że na premierowym wernisażu pojawiła się m.in. Bernadeta Szczypta. Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wywołuje wiele emocji wśród osób, które miały okazję się z nią zapoznać.