Wypadek samochodowy na ulicy Kwiatkowskiego

W sobotę, dnia 18 września doszło do wypadku samochodowego na ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Nieopodal żwirowni uczestniczący w ruchu drogowym samochód w pewnym momencie wpadł do rowu. Na szczęście nikt wskutek zdarzenia nie odniósł większych obrażeń. Służby porządkowe szybko przywróciły porządek w miejscu wypadku.

Stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rowu

Zdarzenie drogowe, które miało miejsce w sobotę 18 września mniej więcej o godzinie 11:30 spowodowane zostało przez 21-letniego kierowcę. Najprawdopodobniej stracił on panowanie nad pojazdem marki Renault z powodu zbyt dużej prędkości. Wskutek stracenia panowania nad pojazdem wypadł z jezdni, a następnie po prostu wpadł do rowu.

Na ten moment policja stara się wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce na ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Kierowca samochodu został przebadany pod kątem obecności alkoholu we krwi. Okazało się, że był trzeźwy.

Być może przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych na jezdni. Zaznaczmy, że na jezdni pojawia się coraz więcej liści, które spadają z drzew. W połączeniu z intensywnymi opadami deszczu, które mają miejsce obecnie na terenie Rzeszowa, wielce prawdopodobne, że kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa wpadnięcia w poślizg. Zachowajmy więc ostrożność podczas poruszania się w ruchu drogowym.