Dlaczego warto depilować pachy?

Depilacja pach to dziś jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nie da się ukryć, że pozbawione włosów pachy są bardzo praktyczne i wygodne na co dzień. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na depilację laserową pach?

Depilacja laserowa pach – dlaczego warto się zdecydować?

Depilacja pach laserem diodowym Mediostar Next Pro niesie za sobą wiele korzyści. Zapewnia gładką skórę bez widocznych czarnych kropek, jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych metod depilacji. Warto podkreślić, że skóra pod pachami jest bardzo delikatna, na której łatwo o podrażnienia czy zacięcia. Z kolei szybko odrastające włoski prowadzą do dodatkowych odczuć w postaci świądu i dużego dyskomfortu.

Innowacyjne metody depilacji, do których należy depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie zapewnia efekt gładkiej i zadbanej skóry bez odczuć bólowych. Warto podkreślić, że depilacja laserowa przeznaczona jest także do wykonywania zabiegów nawet w najbardziej wrażliwych miejscach, które cechują się wysoce reaktywną skórą.

Laser diodowy Mediostar Next Pro we Wrocławiu i Warszawie oddziałuje bezpośrednio na cebulki włosa wychwytując ich barwnik. W ten sposób trwale je niszczy prowadząc z każdym zabiegiem do stopniowej redukcji niechcianego owłosienia. Seria zabiegów wykonywana w regularnych odstępach czasu sprawia, że włosy pod pachami posiadają słabszą strukturę, a także zostaje spowolniony ich proces wzrostu. Dzięki takiemu zjawisku dochodzi rzadszej depilacji domowymi metodami, a co za tym idzie regeneracji naskórka pod pachami.

Depilacja laserowa pach przede wszystkim zapewnia wysoką higienę ciała. Należy podkreślić, że włosy pod pachami zatrzymują nieprzyjemny zapach, ale również przyczyniają się przez to do namnażania bakterii. Gładkie zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości. Skóra pod pachami po depilacji laserowej dobrze reaguje na środki myjące, dezodoranty czy perfumy.

Kolejnym argumentem popierającym depilację laserową są względy estetyczne. Dzięki gładkiej i zadbanej skórze pod pachami odczuwamy dużą swobodę ruchów, a przez to śmiało eksponujemy ciało w kostiumie kąpielowym na plaży, basenie czy w stroju na siłowni. Skóra pod pachami wolna od zbędnego owłosienia zapewnia wysoką spontaniczność w działaniu.

Wskazania do depilacji laserowej pach

Wśród wskazań do zabiegu jakim jest depilacja laserowa ciała wyróżnia się:

  • wrastające włoski;

  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);

  • zapalenia mieszków włosowych;

  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;

  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie to najlepszy sposób na gładką i estetyczną skórę pod pachami. Oprócz zadbanej skóry depilacja laserowa stanowi profilaktykę wrastania włosów, powstawania uciążliwych podrażnień, a także zjawiska zapalenia mieszków włosowych.