Zatrzymano 18-latka, który dopuścił się rozboju

Funkcjonariusze z Rzeszowa zatrzymali młodego mężczyznę w wieku 18 lat, który podejrzewany jest o dokonanie dwóch rozbojów. Obydwa rozboje miały miejsce na przełomie października.

Atak 18-latka na Placu Wolności oraz w autobusie miejskim

18-latek jest podejrzany o dwa rozboje. Jednego z nich miał dopuścić się na Placu Wolności w Rzeszowie. Najprawdopodobniej zupełnie bez powodu kopnął on mężczyznę w brzuch. Podczas całego zajścia 18-latek podszedł do poszkodowanego, który stał wraz z grupą znajomych. W trakcie tego incydentu młody sprawca dopuścił się również kradzieży przenośnego głośnika.

Kolejnego aktu rozboju 18-latek dopuścił się w miejskim autobusie. Po raz kolejny zaatakował on pasażera bez powodu, po czym ukradł mu telefon. Początkowo zadał mu kilka uderzeń w twarz. Następnie zabrał telefon, aby ponownie zadać ciosy. Tym razem złapał pasażera za kaptur, a następnie zadał ciosy kolanem w twarz.

Policjantom udało się wytypować, namierzyć i zatrzymać młodego sprawcę. 18-latek został od razu przesłuchany. Podczas przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. Prokurator postanowił zastosować wobec młodego mężczyzny dozór policyjny. Wszystko za sprawą tego, że dokonał on naruszenia prawa całkowicie bez powodu, a dodatkowo w miejscach publicznych. Działania sprawcy zostały zakwalifikowane jako chuligaństwo.