Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ulicy Krakowskiej

W środę, 29 grudnia, na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zderzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Jeden z nich to samochód osobowy marki Peugeot, a drugi marki Mazda. W wyniku zdarzenia ucierpiały trzy osoby.

Wypadek na ulicy Krakowskiej

Do zdarzenia na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie doszło mniej więcej o godzinie 9;20. Na miejscu od razu pojawiła się policja oraz pozostałe służby ratunkowe. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności całego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą całego zdarzenia był 33-letni kierowca samochodu osobowego marki Peugeot. Mieszkaniec rzeszowskiego powiatu poruszał się ulicą Kotuli i zmierzał w kierunku ulicy Ofiar Katynia.

Kierowca Peugeota w pewnym momencie przeciął ulicę Krakowską, aby jechać dalej w swoim kierunku. Nie zauważył jednak, że w tym momencie musiał ustąpić pierwszeństwa kierowcy samochodu osobowego marki Mazda. W wyniku wymuszenia pierwszeństwa doszło do wypadku. Samochodem osobowym marki Mazda kierował 30-letni mężczyzna z województwa śląskiego.

Utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Krakowskiej

W wyniku zdarzenia ucierpiały trzy osoby. Mowa o kierowcy Mazdy oraz o dwóch pasażerach Mazdy. Policjanci zbadali kierowców pod katem posiadania alkoholu w organizmie. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Kierowcy poruszający się ulicą Krakowską w Rzeszowie musieli spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Policja tamtego dnia zawiadomiła, że utrudnienia w ruchu drogowym będą trwać do około 12:30. Wszystko ze względu na trwające tam wciąż prace funkcjonariuszy oraz służb porządkowych.