Wojewódzka Stacja Ratunkowego Pogotowia w Rzeszowie z trzema nowymi karetkami

Trzy nowe karetki oraz sprzęt ratowniczy otrzymała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Nowe pojazdy pogotowia ratunkowego na pewno usprawnią pracę ratowników medycznych. Szczególnie, że są one wyposażone w nowoczesny system dezynfekujący. Dzięki temu ratownicy będą dysponować nowoczesnym sprzętem, który w obecnych czasach bezwzględnie się przyda.

Karetki i sprzęt medyczny dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Ratownicy medyczni z rzeszowskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego mają już do dyspozycji trzy nowe karetki. Pierwsza z nich została sfinansowana przez Ministerstwo Zdrowia. Jej koszt to około 520 tysięcy złotych. Druga oraz trzecia karetka sfinansowano z budżetu podkarpackiego wojewody, a także miasta Rzeszów. Łączny koszt dwóch karetek to 920 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że miasto Rzeszów przeznaczyło na ten cel kwotę w wysokości 250 tysięcy złotych.

Oprócz trzech nowych karetek w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego pojawiły się także nowe dwa defibrylatory, a także jeden respirator. Koszt tego sprzętu to łącznie 181 tysięcy złotych.

Miejmy nadzieję, że karetki jak najdłużej będą służyły personelowi medycznemu i wszystkim pacjentom w potrzebie. A przede wszystkim, że będą odpowiednio wykorzystywane, a nie jak to miało miejsce w Ostrołęce, gdzie karetką poruszał się pijany cywil. Więcej o nietypowym zdarzeniu z udziałem karetki pogotowia znajdziecie na stronie OstrolekaInfo.