Na lotnisku w Rzeszowie naprawiono awarię podwozia największego samolotu świata

Największy samolot świata, a więc Antonow An-225 Mriji ponownie pojawił się w Polsce i ponownie jest to lotnisko w Rzeszowie. Samolot jednak opuścił rzeszowskie lotnisko dopiero we wtorek, gdyż wykryto awarię podwozia.

Awaria największego samolotu świata Antonow An-225 Mriji

Problemy z maszyną wykryto tuż przed wylotem z Polski. W pewnym momencie zauważono niesprawne podwozie, które nie funkcjonowało w taki sposób, jaki powinno. Z tego względu od razu sprawdzono co jest nie tak z podwoziem i zadecydowano o naprawie usterki jeszcze w Polsce. Osoby z Ukrainy nie poinformowały jednak jeszcze do w jaki sposób doszło do awarii. Być może w niedalekiej przyszłości dowiemy się, co dokładnie stało się z podwoziem maszyny. Oficjalne informacje w tym temacie z pewnością powinny się pojawić w mediach.

Naprawiono awarię największego samolotu świata na lotnisku w Rzeszowie

Maszyna Antonow An-225 Mriji zawsze robi ogromne wrażenie niezależnie od tego w jakim miejscu się pojawi. W Polsce ląduje ona ostatnio naprawdę stosunkowo często. Dodajmy, że największy samolot świata dosyć często pojawia się na terenie naszego kraju w ostatnim czasie. Ostatnio również lotnisko w Sanoku maiło przyjemność gościć największy samolot świata Antonow An-225 Mrija, o czym więcej można przeczytać na stronie Sanoczanin.pl. Tym razem maszyna przetransportowała na rzeszowskie lotnisko ładunek i miała wracać pusta do Tiencin w Chinach. Pierwotnie we wtorek o godzinie 14:05 miało dojść do startu maszyny. Tak się jednak nie stało, gdyż wykryto awarię w podwoziu.

Z powodu wykrycia awarii start samolotu się opóźnił. Na szczęście mechanicy dosyć szybko uporali się z awarią, przez co już ponowny start maszyny zaplanowano na godzinę 17:05. Jak podały lokalne media, największy samolot świata ostatecznie wystartował nawet lekko przed 17:00.