Turyści wypowiadają się o Rzeszowie, a więc stolicy Podkarpacia

Jest najważniejszym miastem, jakim może nas oczarować Podkarpacie, a wycieczki po jego terenie będą dla wielu z nas wyjątkową podróżą w czasie. Rzeszów to liczne zabytki i unikalne atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Turyści będąc w Rzeszowie zawsze ciepło wypowiadają się o tym miejscu i zaznaczają, że pod wieloma względami Rzeszów ich zaskoczył.

Czy warto zwiedzić Rzeszów?

Pod tym względem turyści są jednomyślni. Zdecydowanie warto. Za argumenty podają przede wszystkim tutejszą architekturę. Fakty są takie, że Rzeszów to wspaniały ośrodek miejski, który może się pochwalić długą historią. Dlatego naprawdę warto tutaj się pojawić. Wiadomo, że już w XIV wieku był to ważny punkt na mapie Polski, a o jego znaczeniu do dziś przypominają nam cenne zabytki. Jakie dokładnie zabytki znajdziemy na terenie Rzeszowa?

Turyści o wizycie w Rzeszowie

Każdy turysta nieco inaczej planuje trasę zwiedzania, ponieważ ma inne oczekiwania i upodobania pod tym względem. Jeden z turystów opowiedział nam, że zwiedzanie Rzeszowa warto zaplanował specjalnie w taki sposób, by móc zajrzeć do miejscowego kościoła parafialnego. To cenny zabytek architektury sakralnej, którego dzieje zaczynają się w XIV stuleciu. Jako, że dumą Rzeszowa jest też piękny rynek, pod którym ciągną się tajemnicze podziemia, to koniecznie chciał on się pojawić również i tam. Przypomnijmy, że przy tym ważnym placu można też zobaczyć wiele pięknych kamienic oraz okazały ratusz z XV wieku.

Z kolei inny turysta, który przyjechał aż z Pomorza na Podkarpacie opowiedział nam, że Zamek Lubomirskich to prawdziwa perełka architektury, której w czasie wycieczki po Rzeszowie nie mógł pominąć. Jak więc widać również i on jest zachwycony tutejszą architekturą. Po chwili dodał on, że zachwyca go też letnia siedziba tego rodu, której również warto poświęcić swój czas. Od siebie dodamy, że w Rzeszowie nie brak też ciekawych pamiątek po społeczności żydowskiej, o której przypominają m. in. dwie synagogi. Wzniesione w XVII i XVIII wieku, do dziś wzbudzają zachwyt swą formą oraz ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi.