Budowa aquaparku w Rzeszowie. Już niedługo poznamy szczegóły

Za kilka tygodni pojawią się szczegółowe informacje na temat budowy aquaparku w Rzeszowie. Stolica Podkarpacia w końcu doczeka się atrakcji wodnej, o której od lat tutaj się mówiło. Jak już wspomnieliśmy, za kilka tygodni ma powstać dokument, który będzie określał co dokładnie zostanie wybudowane w ramach powstającego rzeszowskiego aquaparku.

Nowoczesny aquapark w Rzeszowie

Na temat budowy aquaparku w Rzeszowie wypowiedział się sam prezydent miasta Rzeszów, a więc Konrad Fijołek. Z jego wypowiedzi mogliśmy usłyszeć, że wybudowanie aquaparku było jednym z jego priorytetów co do głoszonego programu wyborczego. Dlatego ta inwestycja niewątpliwie bardzo go cieszy. Warto dodać, że kroki w tym kierunku podjęte zostały już rok temu, gdy miasto zarezerwowało działki znajdujące się na osiedlu Staromieście o powierzchni mniej więcej 6 hektarów. To właśnie tam ma powstać nowoczesny aquapark.

Jak dodał prezydent, aquapark w Rzeszowie ma być naprawdę nowoczesnym obiektem wodnym. Dlatego już zostały podjęte prace nad analizą największych i najlepszych parków wodnych w Polsce, jak i w Europie. Dzięki temu w Rzeszowie mają zostać wdrożone wszystkie najlepsze rozwiązania z tamtych miejsc.

Powstanie pierwszy aquapark na Podkarpaciu

Aquapark w Rzeszowie będzie pierwszym tego typu obiektem na Podkarpaciu. Warto dodać, że nowy aquapark ma powstać również na południu Polski. Mowa o budowie aquaparku we Wrocławiu. Nic więc dziwnego, że oczekiwania co do tego obiektu wodnego w Rzeszowie są naprawdę spore. Obecnie trwają pracę nad dokumentem dotyczącym tej inwestycji. Obecnie są rozważane trzy propozycje parku wodnego – mowa o obiekcie z pełni zadaszonym aquaparkiem, aquaparkiem z częścią rekreacyjną na zewnątrz oraz aquapark z częścią rekreacyjną na zewnątrz oraz jeszcze dodatkowym obiektem w postaci krytego lodowiska. Która z tych opcji ostatecznie zostanie zrealizowana? Tego jeszcze nie wiemy. Warto dodać, że dokument ukaże się w ciągu najbliższych kilku tygodni, a za jego realizacją stoi warszawska firma Agraria.