Nad rzeką Strug ma powstać nowa kładka pieszo-rowerowa

Zarówno piesi, jak i rowerzyści będą mogli w niedługim czasie przemieścić się przez rzekę Strug. Dzięki temu znacząco zostanie poprawiona komunikacja w rejonie ulic Jachowicza, Koło i Podmiejską. Warto dodać, że nowo powstająca kładka będzie umożliwiała przemieszczanie się zarówno osobom poruszającym się pieszo, jak i na rowerze.

Nowa kładka dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Strug

Niewątpliwie nowa kładka, która lada moment pojawi się nad rzeką Strug bardzo się tam przyda. Chociażby z powodu budowy nowej szkoły, która ma powstać na osiedlu Drabinianka. Dość mocno o realizację inwestycji dotyczącej nowej kładki w tym miejscu zabiegał sam prezydent miasta Rzeszów, a więc Konrad Fijołek. Również mieszkańcy pobliskich osiedli bardzo chcieli, aby kładka się pojawiła. Na pewno jej pojawienie się sprawi, że życie okolicznych mieszkańców, a przede wszystkim ich możliwości komunikacyjne znacząco ulegną poprawie.

Przetarg, który wyłoni wykonawcę projektu nowej kładki nad rzeką Strug

Prace nad budową kładki ruszą dopiero w momencie, gdy zostanie opracowana dokumentacja projektowa oraz wtedy, gdy wyłoniony zostanie wykonawca tego projektu. Według informacji znalezionych w sieci wiemy już, że miasto zarezerwowało już pieniądze w budżecie miasta właśnie na ten cel. Z kolei jeśli chodzi o przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu budowy kładki nad rzeką Strug, to ma on się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Sama kładka nad rzeką Strug będzie liczyć mniej więcej 33 metry długości, a także 3 metry szerokości. Warto dodać, że w ramach zadań należących do projektanta będzie należeć zarówno przygotowanie przeprawy pieszej i rowerowej przez rzekę, ale również idące w pobliżu ścieżki rowerowe, które będą prowadzić do owej kładki. Ścieżki, które będą prowadzić do kładki nad rzeką Strug z obu stron będą liczyć odpowiednio 120 i 100 metrów długości. Potrzebne będą również opracowania projektowe dotyczące dojazdów i skrzyżowań, które będą przebiegać w pobliżu ulicy Jachowicza. Miejmy nadzieję, że formalności dotyczące tej inwestycji, jak i sama budowa kładki będą przebiegać sprawnie, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się jak najszybciej z nowej przeprawy przez rzekę Strug w Rzeszowie.